Filiżanki z nadrukiem w formie cytatu

Posted on

Filiżanki z nadrukiem

Filiżanki z nadrukiem

Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki kawy. Po omacku, przecierając zaspane oczy, docieramy do kuchni, gdzie odprawiamy nasz codzienny rytuał zaparzania napoju, który jest zdolny wyrwać nas z najgłębszych pokładów sennego zamroczenia. Każdy wielbiciel kawy posiada własny sposób uzyskania idealnego trunku. Niektórzy zaczynają od dokładnego zmielenia świeżych aromatycznych ziaren kawy, a sam ten aromat, dostając się do naszych nozdrzy, pobudzi nasze zmysły do większej uwagi w trakcie całego nadchodzącego dnia. Teraz czas na wybór sposobu zaparzenia – prawdziwym dobrodziejstwem jest dobry ekspres do kawy, który wydobędzie ze zmielonego surowca intensywny smak, skondensowany w niewielkiej ilości płynu.

Kiedy nasz napój jest gotowy, sięgamy po ulubione naczynia, które służą nam tylko do tego celu. Im większym ktoś jest smakoszem, tym większą wagę przywiązuje również do sposobu podania. Stylowe małe filiżanki do espresso, dopasowane kolorystycznie i pod względem kształtu do wystroju naszej kuchni, będą zaspokajały nasz zmysł estetyczny i uprzyjemniały chwile spędzone nad parującym czarnym płynem. Tę dbałość o szczegóły podania doskonale potrafią zaspokoić filiżanki z nadrukiem, na przykład sentencjami dającymi do myślenia, zabawnymi spostrzeżeniami, na temat codzienności. Prawdziwy wielbiciel kawy powinien mieć choć jedną filiżankę z napisem: „Kawa to podstawa”.

Jeszcze bardziej zachwycające mogłyby być też filiżanki z nadrukiem fragmentów piosenek, w których pojawia się motyw kawy, jak ten fragment piosenki Agnieszki Osieckiej pt. „Filiżanka kawy” :
„Filiżanka czarnej kawy
z ukrytym na dnie cierniem
na lenistwo dla zabawy
można codziennie i częściej”.

Najdoskonalej jednak właściwości pobudzającego napoju oddaje cytat Charlesa-Maurice’ a de Talleyranda: „Kawa musi być gorąca jak piekło, czarna jak diabeł, czysta jak anioł, słodka jak miłość” i takie filiżanki z nadrukiem powinien posiadać absolutnie każdy amator czarnej bogini. Najważniejsze, aby wybrać słowa, które idealnie oddają nasz stosunek do kawy.

Tags: , ,